Gizlilik ve Güvenlik Politikası

GİZLİLİK VE GÜVENLİK POLİTİKASI

Eget.com.tr adlı internet satış sitesinde verilen tüm hizmetler Eğitim Geriatri Ekolojik Tarım Turizm Vakfı İktisadi İşletmesi adlı kuruluşumuza aittir.

Eget.com.tr’ye erişmekle ve bu siteyi kullanmakla aşağıda belirtilen koşulları kabul etmektesiniz. Sitemizi kullanmadan önce gizlilik ve güvenlik politikamızı okumanızı rica ediyoruz.  Eget.com.tr bu koşulları dilediği zaman değiştirme hak ve yetkisine sahiptir.

Eget.com.tr’de alışveriş kesinlikle güvenlidir. Üye olurken ya da alışveriş yaparken verdiğiniz tüm bilgileri özenle korumak için her türlü önlemi almış durumdayız. Kişisel bilgilerinizi kesinlikle başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşılmayacağımızın garantisini veriyoruz. Müşteri bilgileri bizlerin koruması altındadır ve ancak resmi makamların geçerli hukuki bir nedene dayanan yazılı bir talebi olması durumunda resmi makamlara açıklanabilir.

Üyelik ya da alışveriş sırasında verdiğiniz bilgilerin doğru olması alışverişinizin kusursuz olarak gerçekleşmesi ve hızlı ve güvenli teslimatın sağlanması için önem taşımaktadır. Bu nedenle müşterilerimizden verecekleri bilgileri eksiksiz olarak iletmelerini beklemekteyiz.

Alışverişinizi daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmek için sitemizde bir üyelik kaydı oluşturmayı yeğleyebilirsiniz. Kayıtlı kullanıcıların bir kez girecekleri bilgileri daha sonraki ziyaretlerini kolaylaştırmak için sitemizde güvenli bir şekilde saklıyor, siz değerli ziyaretçilerimize bir sonraki gelişinizde kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak profilinize ve bilgilerinize zahmetsizce erişim kolaylığı sağlıyoruz.

EGET, üyelik kaydı bulunan müşterilerine, vermiş oldukları bilgileri kullanarak adres, e-posta, telefon sms ya da diğer iletişim araçları yoluyla iletişim, pazarlama, reklam, tanıtım, bildirim ya da diğer amaçlarla ulaşabilir. Firmamız bazı dönemlerde müşterilerine ve üyelerine kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon teklifleri gönderebilir. Sitemizin kullanıcıları eget.com.tr’yi ziyaret ettiklerinde bu koşulu kabul etmiş sayılmaktadır. Üyelerimiz bu gibi bilgileri alıp almama konusunda her türlü seçimi üye olurken yapabilir, sonrasında üye girişi yaptıktan sonra hesap bilgileri bölümünden bu seçimi değiştirilebilir ya da kendisine gelen bilgilendirme iletisindeki linkle bildirim yapabilir.

Internet sitemiz, EGET’in kontrolünde olmayan başka internet sitelerine bağlantı ya da referans içerebilir. EGET bu sitelerin içeriklerinden veya diğer bağlantılarından sorumlu değildir.

Eget.com.tr sitesinin tasarımı ve sitede yer alan tüm bilgi, fotoğraf, logo, yazılı malzeme, elektronik, grafik ve diğer teknik veriler ve bunlara ilişkin diğer yazılı ya da görsel materyaller izin almadan çoğaltılamaz, paylaşılamaz ya da kullanılamaz. Böylesi bir durumda, EGET hukuki ve cezai yaptırımlar uygulama hakkını saklı tutar.

Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve verilen hizmet ile ilgili çıkabilecek sorunların veya uyuşmazlıkların hızla çözülmesi için, Firmamız, üyelerinin IP adresini kaydetmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

Eget.com.tr’de kredi kartınızı herhangi bir endişe duymadan rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü sitemizde 128 bit ‘Secure Sockets Layer’ (SSL) sertifikası kullanılmakta böylece girdiğiniz bilgiler şifrelenerek en üst seviyede korunma sağlanmaktadır. Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Üye giriş bilgilerinizi güvenli koruduğunuz takdirde başkalarının sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Bu amaçla, üyelik işlemleri sırasında 128 bit SSL güvenlik alanı içinde hareket edilir. Bu sistem kırılması mümkün olmayan bir uluslararası bir şifreleme standardıdır.

Kredi Kartı Güvenliği

Firmamız, alışveriş sitelerimizden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır.

İşlemler sürecine girdiğinizde güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Bunlardan biri tarayıcınızın en alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Bu güvenli bir internet sayfasında olduğunuzu gösterir ve her türlü bilgileriniz şifrelenerek korunur. SSL sertifikamızı, sipariş sayfasına geldiğinizde, sayfanın sağ alt kısmında yer alan kilit işaretine iki kez tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılır. Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler alışveriş sitelerimizden bağımsız olarak 128bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaştırılır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafımızdan görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.

Online olarak kredi kartı ile verilen siparişlerin ödeme/fatura/teslimat adresi bilgilerinin güvenilirliği firmamiz tarafından Kredi Kartları Dolandırıcılığı'na karşı denetlenmektedir. Bu yüzden, alışveriş sitelerimizden ilk defa sipariş veren müşterilerin siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle finansal ve adres/telefon bilgilerinin doğruluğunun onaylanması gereklidir. Bu bilgilerin kontrolü için gerekirse kredi kartı sahibi müşteri ile veya ilgili banka ile irtibata geçilmektedir.

Alışverişinizde tercihinizi bizlerden yana kullandığınız için teşekkür ederiz.

EGET Vakfı İktisadi İşletmesi

Emirbeyazıt Mah. Sekibaşı Cad. No:23 Menteşe/ MUĞLA

Tel: (252) 214 86 84

Mobil: (554) 166 86 84